Liebster Blog!

11/08/2012

"Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę" Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

Jest mi baaardzo miło, że zostałam nominowana aż trzy razy! Uważam to za swój mały sukces i coraz większe zadomowienie się w blogosferze. A nominowały mnie: Marta, Sylwuch oraz Ruda. 

Pytania Marty:

1. Ulubiona książka
Taka naj naj naj najbardziej ulubiona, do której wracałam tysiące razy to Harry Potter. Właściwie nie żadna konkretna część, a cała seria. Te opasłe tomiska pochłaniałam w 3,4 dni, a kiedy skończyłam, często zaczynałam od nowa. Taaaak, to uzależnienie :D
2. Gdybyś mógł zaprosić do siebie sławnego pisarza (żyjącego lub nie) kto by to był i dlaczego?
Trudne pytanie, ale na obecną chwilę byłaby to pani Kasia Michalak. Dopiero zaczynam poznawać jej twórczość, ale już jestem zakochana w bohaterach, których stworzyła. Poza tym wydaje mi się bardzo sympatyczną osobą, która jest blisko ze swoimi fanami, ma również mnóstwo ciekawych pomysłów. Myślę, że taka rozmowa przy herbacie byłaby bardzo interesująca, a przy tym ciepła i przyjazna - taka jak pani Kasia :)
3. Kawa, czy herbata?
Jestem uzależniona od obu, ale jeśli musiałabym wybrać jedną to wygrywa herbata. Wszystkie kolory!
4. Czy pamiętasz pierwszą przeczytaną w życiu książkę?
Nie pamiętam tytułu, ale mam jakiś prześwit w pamięci - żółta kartka i obrazek dziewczynki w zimowej czapce. To była jakaś książka, którą moja starsza o cztery lata siostra przerabiała w szkole, nie mam pojęcia co to mogło być, ale doskonale pamiętam, że w przeciwieństwie do siostry, przeczytałam ją bez problemu :D
5. Spodnie, czy spódnica?
hm, zależy od sytuacji, ale zdecydowanie częściej noszę spodnie. Co oczywiście nie znaczy, że nie lubię spódnic.
6. Poezja, czy proza?
Kocham jedno i drugie, nie potrafię wybrać.
7. Pies, czy kot?
Pies! Jak największy, taki do przytulania!
8. Jakie marzenie z dzieciństwa udało ci się zrealizować?
Takich drobnych marzeń bardzo wiele. Dostałam się do wymarzonego liceum, następnie zdałam maturę z dobrymi wynikami, no i przede wszystkim znalazłam swojego księcia, o którym marzy każda mała dziewczynka :) Jestem szczęściarą, naprawdę wiele w życiu poszło po mojej myśli.
9. Najfajniejsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała to (dokończ zdanie).
 Założenie tego bloga, poznanie Was i dzielenie się pasją ;-)
10. Piszę bloga, bo... (dokończ zdanie).
Patrz wyżej. Blog to takie moje małe dziecko, które pozwala mi oderwać się od codzienności i podzielić wrażeniami po dobrej książce z ludźmi, którzy naprawdę są tym zainteresowani. Dzięki blogowi poznaję również wiele tytułów, na które inaczej nigdy bym nie trafiła, nawiązuje nowe znajomości.. same plusy!
11. Jaką piosenkę chciałbyś usłyszeć na własnym pogrzebie?
 Musiałabym się poważnie zastanowić, ale pierwszy tytuł jaki przychodzi mi do głowy to Lifehouse - Storm.

Pytania Sylwii:  

1.    1.  Jaką umiejętność chciałabyś nabyć?

Zawsze marzyłam o tym, żeby grać na gitarze i znać biegle minimum dwa języki obce. Niestety jeśli chodzi o muzykę, Bóg poskąpił mi talentu… 
2. Czy wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?
Uważam, że miłość przychodzi z czasem, ponieważ aby pokochać, trzeba najpierw kogoś dobrze poznać. Więc w miłość nie, ale myślę, że możliwe jest, aby po pierwszym skrzyżowaniu spojrzeń zachwycić się drugą stroną na tyle, żeby chcieć poznać ją bliżej, a później również pokochać.
3. Co jest Twoim ulubionym daniem?
Ojojoj :D uwielbiam jeść, więc nie mam ulubionego dania, byleby było smaczne! Ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie znoszę owoców morza.
4. Jakiej cechy charakteru najbardziej w sobie nie lubisz?
Jestem bardzo nieufna. Za nic nie potrafię zaufać ludziom w 100%, nawet tym najbliższym. Zawsze jakaś część mnie podpowiada mi, że powinnam, że przecież te osoby nigdy by mnie nie skrzywdziły, ale brak zaufania wygrywa. Nie mam pojęcia skąd mi się to wzięło, ale często w ten sposób ranię ludzi, którym na mnie zależy.
5. Wybaczyłabyś zdradę facetowi?
Zdecydowanie nie. Potrafię się wkurzać o naprawdę drobne przewinienia i dłuuuugo je pamiętam, zdrady bym nie wytrzymała. Nie mogłabym patrzeć na swojego mężczyznę, myśląc o tym, co zrobił, nie zniosłabym dotyku jego dłoni, wiedząc, że wcześniej dotykały inną kobietę...
6. Co najbardziej cenisz u płci przeciwnej?
Szczerość. To jest dla mnie najważniejsza cecha u ludzi, brzydzę się kłamstwem, nawet tym najdrobniejszym, niewinnym. No i oczywiście mój wybranek musi być inteligentny. Nie chodzi tu o to, żeby wiedział wszystko o wszystkim, ale żeby potrafił samodzielnie myśleć.
7. Na jak poważne i wielkie poświęcenie bliskiej osobie byłabyś zdolna?
Bardzo trudne pytanie i ciężko mi na nie odpowiedzieć. Nigdy nie znalazłam się w naprawdę trudnej sytuacji, na tę chwilę za rodzinę, czy za ukochanego mężczyznę jestem w stanie oddać życie, ale czy  będę miała tyle odwagi, gdy zajdzie taka potrzeba? Nie mam pojęcia, człowiek w ciężkich sytuacjach często nie jest sobą.  
8. Pomogłabyś swojemu największemu wrogowi w ciężkiej sytuacji?
Chyba nie ma osób, których aż tak bym nienawidziła, żeby wyzbyć się zwykłych ludzkich odruchów. Jestem osobą bardzo empatyczną, więc sądzę, że jeśli ktoś znalazłby się w trudnej sytuacji, a ja mogłabym pomóc, to nie przeszłabym obojętnie.
9. Jaki jest Twój ulubiony cytat?
Nie dam rady wybrać jednego! Mam cały zeszyt pełen cytatów, bo kocham je wynajdować, zapisywać, a potem czytać!
10. Częściej kierujesz się sercem czy rozumem?
Sercem, przez co czasem zachowuję się nieodpowiedzialnie, nie myślę o konsekwencjach.
11. Czy istnieje książka, która zmieniła Twoje spojrzenie na życie?
Chyba żadna konkretnie, ale to książki w dużej mierze ukształtowały mój charakter. Są ze mną praktycznie przez całe życie, miały swój udział w tym, że teraz jestem idealistką, wierzę, że wszystko dobrze się skończy, na pewno dzięki nim jestem też bardziej wrażliwa na otaczający mnie świat. Myślę, że bez książek moja osobowość byłaby znacznie uboższa, więc nie mogę tu wybrać jednej konkretnej, bo wszystkie w jakiś sposób wpłynęły na mój światopogląd.

Pytania od Rudej:

1. Jakie jest Twoje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa?
Wspólne rodzinne wakacje nad morzem.
2. Twój znak zodiaku.
Strzelec.
3. Jakie masz wady? Jakie zalety? scharakteryzuj siebie w kilku zdaniach lub słowach :)

Ciężko oceniać siebie, za swoją zaletę uważam asertywność u upór - jeśli już coś postanowię to nie ma takiej siły, żebym zmieniła zdanie. Myślę, że w dzisiejszych czasach altruizm to również zaleta, poza tym jestem osobą szczerą, co również bardzo cenię sobie u innych. Wad jest zdecydowanie więcej ;> nieufność, to przede wszystkim. Poza tym często bywam sarkastyczna, ale również chamska. Coś, co dla mnie jest głupim żartem nie koniecznie bywa śmieszne dla głównych zainteresowanych. A najgorsze jest chyba to, że zawsze muszę mieć rację, jak zaczynam się kłócić to nie przestanę dopóki nie będę pewna, że druga strona podziela moje zdanie. Ale oczywiście nie wystarczy, że powie OK, MASZ RACJĘ, bo wtedy jest wielka spina o to, że mnie zbywa i nie ma własnego zdania :D oj, niełatwo ze mną wytrzymać, jestem mistrzynią wymyślania problemów.
4. Czy masz jakąś pasję poza książkami? :)
Szczerze mówiąc, to nie. Chociaż zawsze bardzo interesowała mnie historia oraz nauka języków obcych.
5. Która ze znanych osób, najbardziej odpowiada Twoim wizualnym ideałom? (czyli kto najbardziej podoba Ci się z wyglądu?)
Z kobiet to chyba Miranda Kerr, ogólnie lubię typ modelki, długie włosy, długie nogi, wystające kości policzkowe.. a z mężczyzn? hm, Johny Depp ma w sobie coś intrygującego, ale na pewno nie jest to mój ideał ;-) może jakiś piłkarz? Nie, nie Ronaldo. Może Pique? Nie wiem, lubię facetów z zarostem i silnymi ramionami :)
6. Jaki gatunek książki lubisz najbardziej? 
Literatura piękna.
7. Twoje ulubione filmy.
Numerem jeden jest "Śniadanie u Tiffaniego", lubię też "Piratów z Karaibów", "Przerwaną lekcję muzyki", "Pamiętnik" i "O północy w Paryżu".
8. Od czego jesteś uzależniona?
od kawy herbaty i swojego Mężczyzny. No i oczywiście od książek!
9. Czego w swoim życiu nie możesz się doczekać?
Momentu, kiedy dostanę swoją wmarzoną pracę, będę szczęśliwą żoną i matką z domkiem z ogródkiem :))
10. Jaki najchętniej wybralibyście kierunek studiów?
Prawo, Psychologia.
11. W jakim zawodzie obecnie pracujesz lub chciałabyś pracować?
Jeśli skończę filologię angielską to marzy mi się tłumaczenie książek, ale od zawsze chciałam być adwokatem. 

Niektóre pytania były dla mnie naprawdę trudne, więc odpowiedzi są jakie są. A tutaj moja jedenastka:


1. Czy cechy, które przypisywane są Twojemu znakowi zodiaku, pokrywają się z Twoją osobowością?

2. Z jaką postacią z książki najchętniej zamieniłabyś się miejscami? Dlaczego?
3. Co skłoniło Cię do założenia bloga z recenzjami?
4. Gdybyś mogła zmienić dowolną rzecz w swoim wyglądzie, co by to było? Dlaczego?
5. Jak byś się opisała w jednym słowie?
6. Co widzisz, gdy wyglądasz przez okno?
7. Jaki jest Twój życiowy cel?
8. Masz w swoim życiu osobę/osoby, dla których zrobiłabyś/zrobiłbyś wszystko?
9. Jakie cechy powinien posiadać wymarzony partner/partnerka?
10. Twoje najwcześniejsze wspomnienie z dzieciństwa to…?
11. Jakiej cechy charakteru Twój partner/partnerka absolutnie NIE mógłby/mogłaby posiadać?

Nominuję:
I to chyba tyle, bo ciężko znaleźć kogoś, kto jeszcze nie brał udziału w zabawie.

Ściskam,
M.  

 


 

You Might Also Like

11 komentarze

 1. Dzięki za nominację, postaram się odpowiedzieć :) Z chęcią przeczytałam Twoje odpowiedzi, takie zabawy to fajny sposób, aby się bliżej poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za nominację na pewno odpowiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. No ale miałaś szczęście :) ciekawe odpowiedzi :) część nawet zgadza się z moimi :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję za wzięcie udziału w zabawie :) cieszę się, że dowiedziałam się o Tobie czegoś więcej :) z tym blogiem u mnie jest tak samo - cieszę się że pozałam tyle wspaiałych osóbek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. :-) Miła zabawa. Bardzo podobna do otagowanych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne odpowiedzi :-) Dziękuję za nominację, mam nadzieję że niedługo uda mi się odpowiedzieć choć muszę przyznać że przede mną dość pracowity okres...

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że i Ciebie zabawa nie ominęła :))
  Gratuluję wyróżnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe odpowiedzi, dzięki temu już wiem coś więcej o autorce tych ciekawych recenzji. ;) Pozdrawiam + obserwuję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow... Sporo ciekawych informacji:))

  OdpowiedzUsuń

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran