POTARGOWY STOSIK! / OCTOBER BOOK HAUL!

11/03/2014

Dzisiaj mam dla Was stosik, który w większości i tak mogliście już widzieć w mojej relacji z Targów Książki oraz na instagramie. Właściwie zagościły w nim tylko dwie dodatkowe pozycje - Bracia Karamazow, otrzymani do recenzji od wydawnictwa MG oraz Pride and Prejudice. Pomyślałam, że być może moja niechęć do Jane Austen związana jest z polskim przekładem, dlatego postanowiłam spróbować jeszcze raz, w oryginale. Bo się nie godzi nie znać takiej książki!

 1. JANE AUSTEN - Pride and prejudice - zakup własny ze Świata Książki
 2. GAYLE FORMAN - Zostań, jeśli kochasz - zakup własny na Targach Książki
 3. TAHEREH MAFI - Julia. Trzy tajemnice - jak wyżej
 4. MATTHEW QUICK - Wybacz mi, Leonardzie - jak wyżej
 5. C.J. DAUGHERTY - Zbuntowani - jak wyżej
 6. FIODOR DOSTOJEWSKI - Bracia Karamazow - do recenzji od wydawnictwa MG
 7. MARKUS ZUSAK - Złodziejka książek - największa perełka w tym stosiku. Czytałam już dawno, ale do tej pory nie miałam własnego egzemplarza. Teraz mam w twardej oprawie i piękne wersji okładkowej. Również przywiezione z Targów Książki
Z lewej strony są dwie książeczki od wydawnictwa Nasza Księgarnia, które wygrałam na spotkaniu blogerów na Targach, dzięki kochanej Gosiarelli :)

 • RAFAŁ WITEK - Zgniłobrody i luneta przeznaczenia
 • AGNIESZKA TYSZKA - Zosia z ulicy Kociej
To by było na tyle, jeśli chodzi o moje zdobycze z października. W listopadzie nie planuję zakupu niczego nowego, bo trochę się obłowiłam przez ostatnie dwa miesiące i nie mogę się doczekać aż przeczytam te książki. Poza tym ostatni rok studiów niestety coraz bardziej daje o sobie znać i czasu na czytanie nie mam tyle, ile bym sobie życzyła.

Zapraszam na:

You Might Also Like

27 komentarze

 1. Najbardziej zazdroszczę "Braci Karamazow", ale "Wybacz mi, Leonardzie" i "Julia. Trzy tajemnice" też chętnie bym ukradła :) "Złodziejkę książek" mam na półce w tej samej okładce, tylko miękkiej. Mam też "Wybranych", więc może kiedyś dotrę i do "Zbuntowanych" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej! Prawie wszystkich książek zazdroszczę, a zwłaszcza angielskiego wydania "Dumy i uprzedzenia" oraz "Złodziejki książek" :)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. I znowu same cudne tytuły - "Złodziejka książek" (WSPANIAŁA!) i "Bracia Karamazow" (czekają od lat na półce) i jeszcze klasyka, czyli Jane Austen <3 Piękny zestaw i same świetne zdobycze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też przywiozłam sobie Quicka z targów :). "Zostań jeśli kochasz" też miałam kupić, ale musiałam w końcu przystopować i nie kupiłam. A "Złodziejki książek" bardzo zazdroszczę. Tez bym chciała mieć :)

  http://czytanie-moja-milosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę pięknego wydania "Złodziejki książek"... Reszta nabytków też niczego sobie! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo zacny zestaw. "Złodziejkę książek" muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Poluję na tę "Złodziejkę.. " od dawna, bo co jak co, ale ona u mnie na półce zagościć musi i basta! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bracia Karamazow czekają i na mojej półce, Zbrodnię i karę uwielbiam, więc mam nadzieję, że i ta powieść przypadnie mi do gustu :). Bardzo mocno chcę przeczytać Zbuntowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie będę oryginalna, ale dla mnie najlepszy jest tu Dostojewski- uważam go za mistrza pióra, nie tylko względem stylu, lecz i umysłu. ;) `Złodziejka książek` świetna, ale mam ją od dobrych kilku lat na półce, więc nie jest dla mnie nowością. Czekam na recenzje! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Złodziejka książek, Zostań, jeśli kochasz - (y)! Chętnie za to zabrałbym ci Quicka! :p
  Miłego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Zostań, jeśli kochasz" oraz "Wybacz mi, Leonardzie" są już u mnie :) Pierwszą z nich planuję przeczytać w listopadzie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Taki sam egzemplarz Złodziejki czeka na mojej półce. Bardzo zazdroszczę Ci "Zostań, jeśli kochasz" oraz "Wybacz mi, Leonardzie". :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna kolekcja :)
  zapraszam do mnie http://eensame.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Zazdroszczę "Zostań jeśli kochasz" i "Złodziejki książek" obie książki mam w planach przeczytać i już się nie mogę doczekać kiedy to zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawa jestem, o czym są te tajemnicze książki, które zdobyłaś dzięki magicznej dłoni Gosiarelli :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeszcze raz powiem :śliczne zbiory . Jestem bardzo ciekawa Twojej recenzji dodatku do trylogii "Dotyk Julii " , ponieważ czytałam ,że wypadła średnio na tle serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Złodziejkę książek" wspominam bardzo pozytywnie, a pierwsza część serii Mafi czeka na mojej półce. :) Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 18. Najbardziej jestem ciekawa nowej książki Quicka - jak dotąd mam w związku z jego twórczością mieszanie uczucia. No i zazdroszczę Braci Karamazow - jakoś mi tak smutnawo, że mam stare wydanie...

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję zacnych pozycji :)

  Ps. Wiesz co jest najzabawniejsze w historii z Twoją kartką? Rozwijam, czytam i podaję Monice, a Agata się na mnie patrzy i mówi do ucha "Co się tak cieszysz jak głupia? Przecież nie Ty wygrałaś" :P

  OdpowiedzUsuń
 20. Gratuluję nabytków :)) Widzę, że zaległość ze Złodziejką nadrobiłaś, ależ Ci zazdroszczę. Ja jeszcze nie mam własnego egzemplarza niestety :/ A książka warta zachodu.

  OdpowiedzUsuń
 21. Baardzo ładne wydanie Braci Kazmarow :D

  OdpowiedzUsuń
 22. U mnie "Zostań, jeśli kochasz" też leży wśród książek do przeczytania :)
  Świetny stosik ;d
  Zapraszam do mnie i obserwuję

  OdpowiedzUsuń
 23. Czytałam tylko ,,Złodziejkę książek" :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Zazdroszczę książek. Szczególnie Dumy i uprzedzenia w oryginale od dawna obiecuje sobie, że zabiorę się za język angielski, abym mogła czytać w oryginale i nie martwiła się, że kolejnych tomów z serii nie wydadzą w Polsce, jednak na obiecywaniu się skończyło:(

  OdpowiedzUsuń
 25. "Złodziejka..." w twardej oprawie... <3

  Mnie z Austen też nie po drodze, ale akurat do "Dumy..." jeszcze nie podchodziłam.

  OdpowiedzUsuń
 26. Złodziejkę książek planuję przeczytać, ale jakoś mi to nie wychodzi ;)

  OdpowiedzUsuń

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran