FILMY, KTÓRE POWINNA ZNAĆ KAŻDA KOBIETA (CZYLI POST, KTÓRY MIAŁ POJAWIĆ SIĘ W DZIEŃ KOBIET, ALE DOPADŁO MNIE OBRZYDLIWE CHORÓBSKO)

3/11/2016

Jak chyba każda kobieta lubię czasem obejrzeć coś romantycznego. Może uśmiechnąć się pod nosem, może popłakać, a może rozmarzyć. Czasem filmy, które oglądam są ckliwe i tandetne, ale to nie znaczy przecież, że nie są urocze. I dzisiaj właśnie o takich filmach chciałabym Wam opowiedzieć. O tych, które warto obejrzeć szczególnie, gdy jest się kobietą. A kiedy to zrobić, jeśli nie dziś, w nasze święto? (Udajmy, że ten post ukazał się ósmego marca, a nie trzy dni później...)

Begin Again


Zacznijmy od nowa w reżyserii Johna Carreya to film o tym, jak muzyka może uratować życie. Kiedy znany producent muzyczny, zmęczony bylejakością współczesnej muzyki, spotyka utalentowaną Brytyjkę - z miejsca oferuje jej pomoc przy nagraniu debiutanckiej płyty. Historia pełna pięknej muzyki, delikatna, subtelna i chwytająca za serce.

Pamiętnik


Nie wiem czy komuś właściwie trzeba przedstawiać film, który powstał na podstawie jednej z najgłośniejszych książek Nicholasa Sparksa. I o ile za twórczością tego autora nie przepadam, ekranizacje wypadają nadzwyczaj dobrze. Pamiętnik to jeden z moich ukochanych filmów o miłości - głównie za sprawą fenomenalnych ról Rachel McAdams oraz Ryana Goslinga.

I że Cię nie opuszczę


Kolejny film z Rachel McAdams w roli głównej. Tym razem jest to historia kobiety, która na skutek wypadku traci pamięć z ostatnich kilku lat. Wspomnienia te były ważne o tyle, że właśnie w tym czasie jej życie uległo diametralnej zmianie, a główna bohaterka odważyła się sprzeciwić konwenansom i iść za głosem serca. To poruszająca historia o miłości wystawionej na wielką próbę. Jak uratować związek, kiedy jedna ze stron nie pamięta tej drugiej?

Śniadanie u Tiffany'ego


Śniadanie u Tiffany'ego to jeden z moich ulubionych filmów. Piękna Audrey Hepburn, Nowy Jork lat 60. i ten niezwykły klimat starych produkcji. To przekorna historia o marzeniach, które stale wymykają się z rąk. Holly Golightly to kobieta, śniąca o miejscu, które będzie mogła nazwać domem, jednak tym marzeniom zdaje się przeczyć postawa bohaterki. Utrzymuję się ze znajomości z bogatymi mężczyznami, których uwodzi i naciąga bez najmniejszych wyrzutów sumienia. I chociaż wydawać by się mogło, że Holly pozbawiona jest głębszych uczuć to gdzieś pod powierzchnią wyrachowanej panienki kryje się delikatna i zagubiona osoba, która marzy o wielkiej miłości.

Pretty Woman


Wbrew pozorom historia prostytutki i milionera może być piękna, co udowadnia Garry Marshall w kultowej już Pretty Woman. Film luźno nawiązujący do Kopciuszka z Julią Roberts i Richardem Gere'em w rolach głównych od lat zachwyca kobiety na całym świecie i podkreśla siłę miłości nad pieniędzmi. Przeurocza i niezwykle zabawna komedia romantyczna, którą zdecydowanie powinna poznać każda kobieta.

Jak stracić chłopaka w 10 dni


Typowa hollywoodzka komedia romantyczna - lekka i zabawna, z zupełnie nieprawdopodobną fabułą. Ale kogo to obchodzi? Jak stracić chłopaka w 10 dni to historia pięknej i ambitnej dziennikarki - Andy, która by móc spełniać się zawodowo musi napisać kilka głupiutkich artykułów. Jeden z nich dotyczyć będzie randkowania i tego, jakie błędy w tej materii popełniają kobiety. By zebrać potrzebne materiały Andy musi uwieść faceta i doprowadzić go do obłędu w 10 dni. Pechowcem będzie pracujący w reklamie Ben, który założył się, że... w 10 dni rozkocha w sobie kobietę. Nietrudno się domyślić co z tego wyniknie, ale film jest naprawdę warty obejrzenia i pośmiania się do ekranu.

Zakochana Złośnica 


Ostatnia w tym zestawieniu propozycja to komedia o nastoletniej miłości. Dwie diametralnie różne od siebie siostry - Bianca (Larisa Oleynik) i Kat (Julia Stiles) nie darzą siebie szczególnie ciepłymi uczuciami. Szczególnie kiedy ojciec dziewczyn wprowadza zasadę dotyczącą randkowania, która zakazuje młodszej i atrakcyjnej Biance umawiania się na randki, dopóki zbuntowana i aspołeczna Kat nie znajdzie sobie chłopaka. Zakochany w Biance kolega postanawia zapłacić szkolnemu "bad boyowi" (w tej roli Heath Ledger), by ten uwiódł i rozkochał w sobie starszą z sióstr. A wiecie co jest w tym filmie najlepsze? Bazuje on na Poskromieniu Złośnicy Williama Shakespeare'a! Może się to wydawać zniewagą dla angielskiego dramaturga, ale o dziwo wyszło naprawdę dobrze.

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran